Rozhlasová a televizní laboratoř | FSV UK

Rozhlasová a televizní laboratoř IKSŽ FSV UK


Rozhlasová a televizní laboratoř je pracoviště Institutu komunikačních studií a žurnalistiky UK FSV, které nabízí komplexní zpracování celého audiovizuálního projektu bez vstupu třetích stran. Laboratoř je schopna zajistit exteriérové natáčení (záznam na autonomní kameru) nebo zpracování studiovou technologií ve vlastním studiu (tři studiové kamery, střih, zvuk mix). V současné době jsou dovybavována postprodukční pracoviště, ateliér a streamovací řetězec ve FULL HD rozlišení.

To, jak to v RTL studiu vypadá, si nejlépe představíte po shlédnutí reportáže z prvního Dne otevřených dvěří zde.


RTL se ve spolupráci s Oddělením vnějších vztahů RUK podílí mj. na budování a správě Youtube kanálu UK, zajišťuje též natáčení reportáží a streamování významných akcí či záznamy přednášek nejen pro instituty a fakulty UK.


Díky síti kvalitních spolupracovníků z řad studentů a profesionálů z praxe je RTL schopna zdokumentovat více významných akcí zároveň. Prostory RTL využívají pro své mediální tréninky AMI Communications, OGILVY a ČTK. V minulosti byla laboratoř využita např. během Letní školy žurnalistiky či letošní Summer School in Foreign Experience, kterou IKSŽ pořádal.Zázemí a vybavení RTL umožňuje studentům televizní specializace žurnalistiky FSV UK mj. vydávat videomagazín Fleška, jehož nejnovější díly můžete zhlédnout zde.